O książce

Znany australijski autor, wynalazca, wykładowca oraz ekspert w dziedzinie telewizji dozorowej Vlado Damjanovski w roku 2014 napisał broszurę wyjaśniającą działanie i zalety technologii wieloprzetwornikowej zastosowanej w kamerach Panomera®.
 

Pobieranie

Książka do pobrania jako e-book w formacie PDF

 

O autorze

Vlado Damjanovski

Vlado Damjanovski zamieszkały w Sydney jest autorem, wynalazcą, wykładowcą oraz ekspertem w dziedzinie telewizji dozorowej (CCTV) powszechnie znany w australijskim i międzynarodowym przemyśle CCTV. Jego firma ViDi Labs zajmuje się konsultingiem, projektowaniem i zarządzaniem projektami, wdrażaniem systemów, testowaniem produktów, DTP oraz szkoleniami.

Vlado posiada dyplom Inżyniera Elektronika Uniwersytetu Cyryla i Metodego w Skopie (Republika Macedonii) o specjalizacji transmisja telewizjna i CCTV. W swojej pracy z roku 1982 na temat elementów o sprzężeniu ładunkowym (CCD) przewidział ich powszechne komercyjne wykorzystanie na wiele lat naprzód.

W roku 1995 Vlado opublikował swój pierwszy podręcznik pod tytułem „CCTV”. Jest to do dzisiaj jeden z najlepszych kompletnych podręczników technicznych na temat CCTV. Obejmuje wszystkie zagadnienia niezbędne dla eksperta CCTV, instalatora i konsultanta. Książka ta została zaakceptowana i zatwierdzona przez międzynarodowy rynek CCTV. Aktualne jej czwarte wydanie przetłumaczone na 4 języki utrzymuje swoją 5-co gwiazdkową ocenę. Wydanie z roku 2013 pod tytułem ”CCTV od światła do pikseli” zostało przetłumaczone na wiele języków w tym rosyjski, koreański i farsi.

Korzystając ze swojej bestselerowej książki Vlado prowadzi łatwo zrozumiałe seminaria szkoleniowe wyjaśniając i tłumacząc wszystkie tajniki i technologie przemysłu CCTV. Seminaria te są prowadzone na całym świecie (www.cctvseminars.com).

Ponadto Vlado zaprojektował i wdrożył wiele systemów CCTV w Australii i w innych krajach, w tym projekty o wielkiej skali takie jak system CCTV w Porcie Darling (Sydney), system w Downing Centre czy system w Radzie Miasta Sydney. W roku 1997 Vlado był szefem doradców i projektantem systemu CCTV dla Star City Casino, jednego z pierwszych na świecie cyfrowych systemów CCTV, w którym zastosowano rejestratory firmy Dallmeier.

Vlado jest też wydawcą uznanego magazynu „CCTV Focus”. Magazyn ten po raz pierwszy ukazał się z okazji Miedzynarodowej Konferencji Bezpieczeństwa (ISC) w Nowym Jorku w sierpniu 1999 roku. „CCTV Focus” stał się wiodącym czasopismem technicznym branży CCTV.

Vlado jest obecnie przewodniczącym Podkomitetu Standardów CCTV dla Australii i Nowej Zelandii. Jako jej członek Vlado brał udział w stworzeniu Australijskich i Nowozelandzkich Norm CCTV (AS4806.1, AS4806.2 i AS4806.3).

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...