Gdy kamery HD i megapikselowe osiągają kres swoich możliwości

Panomera® to zupełnie nowatorska technologia budowy kamer zaprojektowana szczególnie dla nadzoru wideo całego otoczenia na dużych obszarach chronionych. Obszary szerokie lub o dużych odległościach przy wykorzystaniu kamery Panomera® mogą być obserwowane w czasie rzeczywistym do 30 klatek na sekundę z całkowicie nową jakością dotyczącą szczegółowości obrazu. 

Panomera® zapewnia obserwację wielkich obszarów z pojedynczej lokalizacji ze szczegółowością niemal nieograniczoną, według potrzeb użytkownika.

Efekt Panomera®: Najdrobniejsze szczegóły niezależnie od odległości

Multifocal Sensor System Panomera® wyróżnia całkowicie nowa koncepcja obiektywów i przetworników obrazu. Rozdzielczość obrazu nigdy nie jest mniejsza niż założona, nawet na najdalszych planach. Efekt Panomera® gwarantuje jednakową rozróżnialność szczegółów na całej scenie.

Dzięki temu obiekt położony w dużej odległości od kamery może być wyświetlany z taką samą szczegółowością jak ten na pierwszym planie. Efekt Panomera® zaczyna się tam, gdzie kończą się możliwości kamer HD i megapikselowych.

Panomera ® – przekonywujące zalety

Unikalny efekt Panomera®

Efekt Panomera® to możliwość wyświetlania obrazu szerokich i długich obszarów z całkowicie nową jakością. Panomera® znacznie przewyższa typowe kamery HD w standardzie 1080p, na nowo defi niując określenie „wysoka rozdzielczość”, gdyż efekt Panomera® zaczyna się tam, gdzie kończą się możliwości kamer HD i megapikselowych.

Najwyższa rozdzielczość nawet na dużych odległościach

Przewaga kamer Panomera® polega na zastosowaniu całkowicie nowej koncepcji przetworników obrazu i obiektywów. Innowacyjna zasada konstrukcji kamery Panomera® pozwala na zachowanie dla najbardziej oddalonych obiektów tej samej rozdzielczości co dla obiektów położonych na pierwszym planie obrazu.

Nieprzerwane nagrywanie obrazu całości chronionego obszaru

Panomera® rozwiązuje znany problem związany z zastosowaniem kamer PTZ, gdzie operator wybiera pomiędzy ogólnym widokiem obserwowanej sceny a widokiem szczegółów: nie ma znaczenia, na obserwacji którego fragmentu chronionego obszaru skupia się operator ponieważ Panomera® zawsze nagrywa cały obszar. Na podstawie nagrań można zrekonstruować każde zdarzenie, niezależnie od tego gdzie miało ono miejsce na chronionym obszarze i rozpoznać osoby biorące w nim udział w celu wykorzystania jako dowód sądowy.

Do 30 klatek na sekundę w czasie rzeczywistym

Panomera® zapewnia nagrania w czasie rzeczywistym z prędkością do 30 klatek na sekundę.

Skalowalna rozdzielczość

W zależności od zakresu zastosowań dostępne są różne modele kamer Panomera® : do obserwacji dużych, szerokich przestrzeni, obiektów o dużych odległościach lub mniejszych lecz trudnych dla konwencjonalnych dla konwencjonalnych rozwiązań obszarów. Jakość obrazu niezbędna w określonych odległościach od kamery Panomera® może być dobrana indywidualnie: multifocal sen- sor system może być dostosowany do dowolnych potrzeb użytkownika a rozdzielczość obrazu może być określona niemal bez ograniczeń. System może także być łatwo rozbudowany w dowolnym czasie.

Obsługa wielu użytkowników

W przeciwieństwie do typowych kamer PTZ, które mogą być sterowane tylko przez jednego operatora, Panomera® pozwala na poruszanie się w całym obserwowanym obszarze niezależnie przez nieograniczoną liczbę operatorów. Wszyscy operatorzy są połączeni z tą samą kamerą, a każdy z nich może wybrać oraz przybliżać i przesuwać swój widok indywidualnie według potrzeb.

 

Multicast

Dzięki transmisji Multicast, wielu użytkowników może oglądać obraz z kamery Panomera® bez potrzeby zwielokrotniania przesyłu danych przez sieć. Ta właściwość znacząco zmniejsza zapotrzebowanie na pasmo transmisyjne w sieci.

Brak ruchomych elementów mechanicznych

W odróżnieniu od ruchomych kamer PTZ Panomera® nie zawiera żadnych ruchomych, zużywających się elementów mechanicznych co znacznie wydłuża okres eksploatacji kamery.

Automatyczne śledzenie obiektów niezależnie od odległości

Panomera® pozwala na nadzwyczaj szczegółową obserwację wielkich obszarów z pojedynczej lokalizacji. Ruch obiektów takich jak osoby lub samochody może być śledzony na długich trasach bez przerw w nagraniu lub przełączania kamer. Dzięki inteligentnej analizie obrazu śledzenie obiektów jest w pełni automatyczne.

Łatwa instalacja i konserwacja

Podczas gdy w przeszłości dla obserwacji rozległych terenów otwartych konieczny był montaż wielu masztów, dla kamery Panomera® wystarczy instalacja pojedynczego masztu. Ponieważ wymagana liczba lokalizacji kamer jest mniejsza, także zapotrzebowanie na infrastrukturę (maszty, kable, zasilanie itp.) jest mniejsze a co za tym idzie mniejsze są też wydatki na serwis i konserwację.

Technologia nadzoru wideo dla branży logistycznej

  • Czytelna dokumentacja dla przeniesienia ryzyka na ubezpieczyciela
  • Zwięzła dokumentacja dystrybucji przesyłek
  • Dokumentacja wypadków lub uszkodzeń ładunków
  • Dokumentacja strat w wyniku dynamicznych zdarzeń dzięki dużej prędkości zapisu
  • Nadzór nad personelem współpracujących podmiotów na obiekcie
  • Przegląd i optymalizacja organizacji pracy
  • Ochrona ogrodzenia terenu
  • Integracja z innymi systemami, na przykład z danymi z czytników kodów paskowych lub RFID dla szybkiego dostępu do związanych sekwencji wideo.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...