Najnowsza technologia zabezpieczenia stadionu

Panomera® to zupełnie nowatorska technologia budowy kamer specjalnie zaprojektowana dla nadzoru wideo całego otoczenia na dużych obszarach chronionych. Obszary szerokie lub o dużych odległościach przy wykorzystaniu kamery Panomera® mogą być obserwowane w czasie rzeczywistym do 30 klatek na sekundę z całkowicie nową jakością dotyczącą rozdzielczości obrazu.

Panomera® zapewnia obserwację wielkich obszarów z pojedynczej lokalizacji z rozdzielczością niemal nieograniczoną, według potrzeb użytkownika.

Panomera® – innowacyjna • wyjątkowa • ekonomiczna

Jednolita rozdzielczość i dostosowana głębia ostrości
Inaczej niż w kamerach z pojedynczym przetwornikiem obrazu technologia multifocal sensor wykorzystuje wiele przetworników, z których każdy wyposażony jest w obiektyw o innej ogniskowej.

W konsekwencji obszary bardziej oddalone mogą być wyświetlane z taką samą jakością obrazu jak obiekty położone blisko kamery.

Efektywny podział ekranu – dostosowanie formatu obrazu

W technologii multifocal sensor format obrazu może być dobrany indywidualnie: nie jest on ograniczony do ustalonych formatów takich jak 16:9 lub 4:3. Formaty takie jak 11:5, 4:4 lub 8:1 są także możliwe. Jedną z właściwości kamer Panomera® jest możliwość doskonałego dopasowania do dowolnego obszaru obserwacji, zatem są one odpowiednie zarówno dla wielkich stadionów jak i dla mniejszych.

 

Zespół kamer

Z kilku kamer Panomera ® można stworzyć zespół (do 360°) i połączyć w celu
uzyskania jednolitego obrazu. Dla operatora taki obraz zawsze wygląda tak,
jakby pochodził z jednej kamery.

 

Obsługa wielu użytkowników

W przeciwieństwie do typowych kamer PTZ, które mogą być sterowane tylko przez jednego operatora, Panomera ® pozwala na poruszanie się w całym obserwowanym obszarze niezależnie przez nieograniczoną liczbę operatorów. Wszyscy operatorzy są połączeni z tą samą kamerą, a każdy z nich może wybrać oraz przybliżać i przesuwać swój widok indywidualnie według potrzeb.

 

Równoczesny podgląd na żywo i odtwarzanie

Panomera ® pozwala na równoczesne oglądanie tej samej sceny
na żywo i odtwarzanie jej nagrania.

 

Ekonomiczne wykorzystania sieci

Panomera ® wykorzystuje kompresję H264 oraz tryb transmisji multicast w celu ekstremalnie oszczędnego użycia sieci (np. Panomera ® z 15 przetwornikami generuje strumień danych 6Mb/s na przetwornik czyli łącznie tylko 90Mb/s). Połączenie może być zrealizowane kablem miedzianym lub światłowodem.

 

Transmisja do urządzeń mobilnych

Rozwiązania mobilne zapewniają niezrównaną elastyczność i szybkość reakcji dzięki Mobilnemu Komunikatorowi Panomera® . Obraz z kamery Panomera® może być wyświetlany na urządzeniach iPhone oraz iPad, na przykład obraz podejrzanych osób może być niezwłocznie wysłany do urządzeń mobilnych posiadanych przez pracowników ochrony stadionu.

Wysoki stopień dostępności nagrań

Systemy zapisu obrazu fi rmy Dallmeier znamionuje nadzwyczajna jakość i niezawodnośc. Najwyższy możliwy stopień dostępności nagrań jest gwarantowany przez zastosowanie macierzy RAID6 oraz redundantnych zasilaczy. Ceryfi kat LGC Forensics (dawniej Kalagate) zapewnia, że nagrany materiał jest dopuszczony jako dowód w sądzie.

Efekt Panomera®

Najdrobniejsze szczegóły niezależnie od odległości

Multifocal sensor system Panomera® wyróżnia się dzięki całkowicie nowej koncepcji obiektywów i przetworników obrazu. Rozdzielczość obrazu nigdy nie jest mniejsza niż założona, nawet na najdalszych planach. Efekt Panomera® gwarantuje jednakową rozróżnialność szczegółów na całej scenie. Dzięki temu obiekt położony w dużej odległości od kamery może być wyświetlany z taką samą szczegółowością jak ten na pierwszym planie. Efekt Panomera® zaczyna się tam, gdzie kończą się możliwości kamer HD i megapikselowych.

Multifocal sensor system – wszystko widać!

  • Nieprzerwana obserwacja całego obszaru
  • Swobodny wybór zbliżeń
  • Intuicyjne sterowanie metodą „przeciągnij i upuść”

Panomera® nieprzerwanie zapisuje obraz całej sceny, nawet gdy na żywo wyświetlany jest tylko jej fragment. Dlatego
operator może wykonywać swoje zadania bez obawy o pominięcie jakichkolwiek zdarzeń.

 

Najwyższa jakość obrazu w całym polu widzenia

Każdy przetwornik obrazu określa własny kontrast, balans bieli, jaskrawość, wyrazistość i ostrość.
Pozwala to systemowi dostarczać obraz o znacznie wyższej dynamice i najwyższej możliwej jakości obrazu całej sceny.

 

Priorytet dla obszarów krytycznych

Indywidualne dostrojenie systemu nadzoru do Twojego stadionu

System Panomera ® pozwala na wybór krytycznych obszarów stadionu i nadanie im wyższego priorytetu monitorowania według potrzeb. Można na przykład wybrać wyższą rozdzielczość nagrywania niektórych sektorów dla publiczności. Podobnie można nagrywać mniej istotne obszary z niższą rozdzielczością.

Priorytety dla obszarów krytycznych:

  • Miejsca stojące
  • Sektor gości
  • Krytyczne sektory kibiców
  • Sektor VIP

 

Szczególny przykład instalacji systemów Panomera®

Obszar nagrywania systemu kamer Panomera®

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...